У суді виправдали старосту села, якого звинувачували у роботі на росіян під час окупації частини Краматорського району |
Відповідний вирок 8 травня 2025 року оголосили в Індустріальному суді Дніпра. З моменту проголошення у сторін є 30 днів, аби подати апеляцію.
Кримінальну справу щодо Костянтина Костенка відкрили восени 2022-го. Тоді у прокуратурі стверджували, що з квітня по травень 2022 року під час тимчасової окупації Лиманщини староста Рубцівського старостинського округу добровільно погодився співпрацювати з загарбниками. За даними слідчих, чоловік нібито обійняв псевдопосаду “голови сільської ради села Рубці адміністрації міста Красний Лиман ДНР”. За версією правоохоронців, Костенко розподіляв гроші сільської ради, набирав і звільняв працівників фейкової адміністрації, передавав загарбникам списки місцевих мешканців та розподіляв гуманітарну допомогу серед тих, хто мав проросійські погляди.
Посадовця з Лиманщини підозрюють у роздачі гумдопомоги прихильникам окупантів Після звільнення Рубців Костенко переїхав до окупованої території, там, як вказано у матеріалах справи, перебуває й дотепер. Тож справу розглядали заочно.
Під час судового засідання заслухали кількох свідків, які впізнали Костенка на фото. Двоє з них стверджували, що чоловіка обрали головою села під час зборів жителів.
“Свідок показав, що під час окупації Рубців він перебував в селі, був присутнім на зборах мешканців села Рубці, на яких обговорювали питання щодо обрання голови сільської ради, запропонували посаду колишньому старості села. Він погодився, [але] чи виконував обраний голова покладені на нього обов’язки і які саме, йому не відомо. Через пару тижнів було призначено іншого голову сільської ради”, — цитують у матеріалах справи одного зі свідків.
“Свідок показав, що під час окупації Рубців село залишилось без керівництва, ініціативна група зібрала мешканців села на збори, де поставили питання про обрання голови сільської ради, на зборах був присутнім колишній староста, якому мешканці села запропонували цю посаду, він погодився. Що обраний голова робив на цій посаді, йому не відомо, але знає, що через два тижні було призначено іншого голову сільської ради”, — цитують іншого свідка у суді.
Аналогічні покази надав ще один свідок. Водночас ще двоє людей, які не були опитані у суді, заявили, що Костенка як голову села представляла людина у військовій формі.
“Свідок показала, що брала участь у зборах, які проводились під час окупації села Рубці, де чоловік у військовій формі оголосив про призначення Костянтина Костенка головою села, останній був присутнім на зборах і не заперечував щодо свого призначення. Які обов’язки були у Костенка, їй невідомо, припускає, що він займався благоустроєм села”, — цитують одного зі свідків у матеріалах справи.
“Свідок показала, що брала участь у зборах, де всі домовились про те, що Костянтин Костенко залишається на посаді, останній погодився на це. Вважає, що його обрали люди і військова адміністрація. Що обраний голова робив на цій посаді, їй не відомо, але стверджує, що її батько за вказівкою Костянтина Костенка прибирав вулиці села”, — переповідають у матеріалах справи слова ще одного свідка.
Судді поставилися критично до показів останніх двох людей, які не були опитані у суді. Разом із тим, дійшли висновку, що покази перших кількох свідків свідчать про те, що саме зборами мешканців обрали Костенка головою села, а не призначили його окупаційною владою.
“Стороною обвинувачення не надано доказів щодо повноважень зазначених зборів, про голосування та його фіксацію, щодо реалізації ухваленого зборами рішення; суду не надано жодного доказу, що підтверджує зайняття Костянтином Костенком посади голови сільської ради, так і щодо обрання до певних органів влади окупанта.
Свідки обвинувачення, які були допитані в судовому засіданні, зазначили, що їм відомо, що через два тижні на посаду голови сільської ради села Рубці “ДНР” окупаційною владою була призначена інша людина, і ніхто не повідомив, яким чином відбулось це призначення, що ставить під сумнів будь-яке значення для окупаційної влади зборів мешканців села”, — йдеться у матеріалах справи.
Відтак, у діях Костянтина Костенка не змогли знайти складу правопорушення, яке йому інкримінували, тож чоловіка виправдали. Нагадаємо, довічне позбавлення волі загрожує зрадниці, яка слідкувала за ССО у Краматорську та Слов’янську.
|
||
| ||
Найбільш читане
- Убивці з Краматорського району винесли вирок у вигляді довічного позбавлення волі
- Укрзалізниця анонсувала новий поїзд №228/227 Івано-Франківськ — Краматорськ
- У Краматорському районі окупанти поцілили по цивільних автівках FPV-дронами - двоє осіб загинуло та чотирьох поранено (ФОТО)
- Мешканця Краматорського району, який за 9 000 доларів США збирався потрапити до Молдови, затримали прикордонники
- Боєприпас, що здетонував у Краматорську, забрав життя підлітка, ще двоє дітей перебувають у важкому стані
Останні народні новини
- UNIBLEND на "Хлібна індустрія 2025". Індивідуальні технологічні рішення для вирішення бізнес-задач
- СТОЛИЧНИЙ ПЕКАРНИЙ ДІМ відзначено за збереження українських традицій на Baking Awards
- Якість під контролем: ALVIVA GROUP виходить на аграрний ринок України
- ALVIVA GROUP – новий гравець ринку еклерів України
- ALVIVA GROUP та Київський МЦЗ підписали меморандум про співпрацю
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер:
Коментарі