Рекордне здешевшання долара: що спричинило падіння курсу американської валюти? |
Долар досяг мінімуму за чотири з половиною місяці. Що спричинило таке падіння і чи зможе євро замінити долар, як курсоутворюючу валюту, дізнавався Центр громадського моніторингу та контролю.
Падіння долара
Американська валюта подешевшала до мінімуму з минулого жовтня. Курс йшов донизу впродовж тижнів. А попит на долари почав зменшуватися у лютому: порівняно з січнем — впав ледь не на третину. У Нацбанку таку тенденцію пояснили відносно стійкою ситуацією з експортом і поліпшенням курсових очікувань населення. На курс вплинув іще один фактор: американська політика. Різке падіння долара стало наслідком низки рішень президента Трампа, зокрема, розв’язаної ним торговельної війни. Американський президент запровадив мита на товари з Канади, Мексики та Китаю. І на це відреагували ринки. Як пояснив в інтерв’ю агентству УНІАН глобальний макростратег Convera Борис Ковачевич, інвестори продають американську валюту, бо їх непокоїть сповільнення економіки США. “Звісно, підвищення мит теоретично позитивне для долара. Однак інвестори дивляться далі короткострокових потоків і турбуються про тривале уповільнення зростання”, — наголосив він. Наразі індекс долара щодо основних світових валют знизився до найгіршого показника з грудня 2024.
Укріплення євро
Натомість, євро лише укріплює позиції. “РБК-Україна” зазначає, що ослаблення економічної активності у США, зокрема, низький попит на нафту і нестача робочих місць, призвели до того, що інвестори виводять капітал з американських ринків і направляють його до європейських. Наслідки цих процесів вже відчутні і в нашій державі. Як повідомили у Національному банку, лише з 4 березня валюта Євросоюзу подорожчала майже на гривню.
Скільки валюти мають українці
Наші співвітчизники часто обирають зберігати накопичення в іноземних валютах, і долар США є однією з найпопулярніших з них. Купівельний рекорд українці встановили у січні — тоді було придбано найбільше валюти за 12-ть років! За даними Нацбанку, з початку року громадяни України купили в банках 2,438 мільярди доларів. Загалом на руках у населення і бізнесу може бути близько 130 мільярдів доларів, що набагато більше за всі гривневі активи.
Чи замінить євро долар
Перед нашою державою може постати питання зміни основної курсоутворюючої валюти з долара на євро. Таку можливість у Національному банку розглядають. Втім, зазначають, що про швидке рішення не йдеться. За яких умов все може змінитися, розповів заступник голови НБУ Юрій Гелетій: “Подальше розширення частки євро може цю дискусію актуалізувати. Вона, безумовно, буде комплексною і доволі широкою. Особливо ми повинні враховувати, що це питання може набирати більшої актуальності в контексті нашої європейської інтеграції”, — заявив Гелетій. Наразі частка розрахунків в євро в імпорті сягнула 50%, в експорті — 30%. За прогнозами експертів, змінити основну курсову валюту наша держава зможе щонайменше за три роки.
|
||
| ||
Найбільш читане
- Засуджено рятувальників, які служили ворогу під час окупації Краматорського району
- У Краматорську викрито лікаря-травматолога, який вимагав хабар з пораненого військовослужбовця
- В одному з найбільш обстрілюваних міст Краматорського району відновлюють церкву
- У Краматорську від російського удару постраждав будинок
- Росіяни частково окупували населений пункт у Краматорському районі
Останні народні новини
- ALVIVA GROUP та Київський МЦЗ підписали меморандум про співпрацю
- Теплий український прийом для по-скандинавськи стриманих
- Онлайн шахрайства через месенджер Viber
- Стоматологічні кабінети зроблять більш доступними для людей з інвалідністю.
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: