Жінки в бізнесі: все більше українок беруться за власну справу |
Більше половини нових ФОПів в Україні відкривають жінки. Окрім того — і серед директорів українських підприємств жінок також більшає з року на рік. Йдеться не лише про традиційні “жіночі” галузі — освіти, розваг чи туризму, а й про IT та будівництво. Центр громадського моніторингу та контролю розповідає детальніше.
61% нових ФОПів відкривають жінки
Якщо у січні 2022 року кожен другий новий ФОП відкривали жінки, то зараз частка таких бізнесів становить 61%. Як йдеться у дослідженні YC.Market, станом на кінець минулого року в Україні було 2,3 млн ФОПів, з яких 1,1 млн припадало на жінок (48,1%). Для порівняння, у 2020 році загальна кількість ФОПів становила 1,9 млн, з яких на жінок припадало 0,9 млн (46,1%). Тож, за п’ять років загальна кількість ФОПів збільшилася на 330 тис. або 17,1%, а кількість жінок-підприємиць — на 200 тис. або 22,5%. Найбільше бізнесів українки відкривають у великих містах і економічних центрах. Київ, Дніпропетровська, Львівська, Харківська та Одеська області лідирують за кількістю жінок, які зареєструвалися як ФОПи. А у деяких регіонах жінки становлять більше половини всіх ФОПів. Це Хмельницька, Волинська та Кіровоградська області. Українки найчастіше створюють бізнес у галузі послуг, освіти та виробництва одягу.
Жінки очолюють кожен третій новий бізнес
За даними Опендатабот, в Україні більшає жінок і серед керівників компаній, наразі вони очолюють 449 тис. бізнесів. Це майже кожна третя компанія. І від початку повномасштабного вторгнення частка жінок-директорок стабільно зростає. Наразі українки-керівниці переважають у галузі освіти — 70% жінок на чолі компаній, державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування — 58%, мистецтва та розваг — 58%, туризму — 57%. Навіть у IT-галузі, яку традиційно вважають чоловічою, все частіше на чолі нових компаній стають українки: за рік таких бізнесів стало більше на 69%. На 25% побільшало очільниць бізнесу у сільськогосподарській сфері та на 17% — у компаніях, що займаються будівництвом.
Вплив війни
Війна залишила свій відбиток на економіці країни. За три роки повномасштабного російського вторгнення в Україні зареєстрували 763 тис. нових ФОПів, але одночасно 685 тис. бізнесів закрились. Найбільше нових підприємців з’явилося у Києві, Дніпропетровській та Львівській областях. Водночас, у регіонах, що знаходяться поблизу бойових дій, їхня кількість значно зменшилась.
|
||
| ||
Найбільш читане
- Засуджено рятувальників, які служили ворогу під час окупації Краматорського району
- У Краматорську викрито лікаря-травматолога, який вимагав хабар з пораненого військовослужбовця
- В одному з найбільш обстрілюваних міст Краматорського району відновлюють церкву
- У Краматорську від російського удару постраждав будинок
- Росіяни частково окупували населений пункт у Краматорському районі
Останні народні новини
- ALVIVA GROUP та Київський МЦЗ підписали меморандум про співпрацю
- Теплий український прийом для по-скандинавськи стриманих
- Онлайн шахрайства через месенджер Viber
- Стоматологічні кабінети зроблять більш доступними для людей з інвалідністю.
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: