Український експорт б’є рекорди: чи чекати зростання цін на продукти? |
Україна заробила майже 24,7 мільярда доларів на експорті агропродукції у 2024 році — це другий найвищий показник в історії після 2021-го. Досягти такого результату вдалося завдяки стабільній роботі “зернового коридору”. Центр громадського моніторингу та контролю зібрав подробиці.
Україні вдається експортувати до 5,5 млн тонн щомісяця
Другий історичний показник після 2021 року. Так обсяги українського імпорту збіжжя охарактеризував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. “Ми розуміємо, що в 2021 році були зібрані врожаї з зовсім інших площ, не було тимчасової окупації майже 20% території, відповідно сільськогосподарських земель. Тому з урахуванням всіх викликів, аграрії показали себе стійко і продовжують працювати”, — зазначив Висоцький під час брифінгу в Медіацентрі Україна. Україні вдається експортувати 4,5–5,5 млн тонн сільськогосподарської продукції щомісяця. За інформацією Висоцького, це достатньо, аби встигнути експортувати збіжжя до збору нового врожаю, залишаючи необхідний обсяг для внутрішнього споживання. “Можемо говорити про те, що в районі 40-45 млн тонн зернових є до експорту і наразі виглядає так, що буде експортовано, і приблизно 17 млн тонн олійних та продуктів переробки”, — сказав Тарас Висоцький.
Експорт і ціна продуктів
Заступник міністра також наголосив, що немає передумов для суттєвих змін цін на продукти харчування до збору нового врожаю. “Врожай, який є, зафіксований, він далі не впливає на зміну. Є фактор форс-мажорний, який може впливати, — це енергозабезпечення, але надіємося, що вся система впорається і буде стабільність”, — пояснив Висоцький. Він також додав, що ситуація на ринку молочних продуктів залишається стабільною, а в найближчі місяці можливе навіть зниження цін.
Прогнози врожаю 2025
Попри позитивні результати минулого року, аграрний сектор України стикається з серйозними викликами. Так, Національна академія аграрних наук повідомила, що рівень зволоженості ґрунту нині є найнижчим за останні сім років. “Загальна кількість опадів за листопад-січень становила лише 79,6 мм, що значно нижче за середній багаторічний показник у 117 мм”, — йдеться у звіті Академії. Там також додали, що недостатня кількість вологи викликає особливе занепокоєння у виробників зерна. Крім того, велика частина сільськогосподарських земель залишається замінованою. За даними Міністерства аграрної політики, у 2024 році розмінували та повернули до обробітку 285 тисяч гектарів угідь. Проте близько 2 мільйонів гектарів досі непридатні для ведення господарства, що щороку завдає економічних втрат на сотні мільйонів доларів. Попри труднощі, Міністерство аграрної політики прогнозує збільшення врожаю пшениці у 2025 році до 25 мільйонів тонн, порівняно з 22 мільйонами тонн у 2024 році. Це стане можливим завдяки розширенню посівних площ за умови сприятливих погодних умов.
|
||
| ||
Найбільш читане
- Внаслідок обстрілу міста в Краматорському районі поранено семеро людей
- Вибухи пролунали у Краматорську й Слов'янську
- У Краматорську внаслідок нічного обстрілу поранено дитину
- Рахунок загиблих і поранених на Донеччині внаслідок обстрілів за добу пішов на десятки
- Ворог обстріляв Краматорськ ударними дронами: зафіксовано п’ять влучань
Останні народні новини
- Онлайн шахрайства через месенджер Viber
- Стоматологічні кабінети зроблять більш доступними для людей з інвалідністю.
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
- Коли голова правління ГО СГТ «Вітерець» виконає рішення суду?
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: