Проросійські пропагандисти продовжують виробляти фейки про мародерство ЗСУ в Курській області |
Чергові і, як завжди, невдалі спроби звинуватити військовослужбовців ЗСУ у мародерстві видав ТG-канал "Укропский фреш". Цей уже відомий нам пропагандистський ресурс, на якому працюють "жителі Слов'янська та Краматорська", можна вважати фабрикою фейків, де цим займаються спеціально навчені люди. Точніше, погано навчені люди, так само погано, як і фейкороби з ТG-каналу "Донбасс решает". Фейкороби, як і раніше, придумують фантастичні новини - одна безглуздіша за іншу. Наприклад, ось два свіжих повідомлення, об'єднані темою нібито мародерства ЗСУ в Курській області. Щоб хоч трохи додати правдоподібністі своїм вигадкам, пропагандисти прикрашають їх реальними фото і... проколюються на дрібницях.
Скріншот Телеграм-каналу «Укропский фреш»
"Боевики торгуют украденными украшениями Боевики 36 обрмп нашли новый (старый) способ заработка – торговля украденной в Курской области ювелиркой. Для «конспирации» боевики выходят на связь с волонтерами и устраивают благотворительные аукционы, на которых продают кольца, ожерелья, бусы и прочую драгоценную мелочь. Можете посмотреть сами: даже по состоянию этого «лота» видно, что совсем недавно боевики достали его из шкатулки какой-нибудь несчастной старушки под Суджей. Или сняли с пальца".
Цю маячню фейкороби поєднали зі скріншотом з ТG-каналу "Свій за свого. Благодійний аукціон на підтримку армії". Як зазначається, всі кошти від продажу лотів йдуть виключно на потреби української армії. Тут можна продати й придбати багато всякої всячини. Наприклад, книгу Марини Гримич «Лара» з автографом авторки, набір шкарпеток, вироблених у Львівській області.
Скріншот Телеграм-каналу "Свій за свого. Благодійний аукціон на підтримку армії"
Є тут і ювелірні вироби. Оскільки "у старушки под Суджей" російським пропагандистам було б важко "знайти" львівські шкарпетки або українську книгу, то, звісно, вигадана ними "старушка" могла мати тільки кільце. Але і з кільцем вийшов прокол. На каламутному скріншоті ТG-каналу "Укропский фреш" не видно деяких подробиць. А ось першоджерело містить чітке зображення пробірного клейма держави Україна на ювелірному виробі.
Скріншот Телеграм-каналу "Свій за свого. Благодійний аукціон на підтримку армії"
Тавро у вигляді герба і літери "К" могла зробити тільки Центральна інспекція пробірного контролю у місті Києві.
Наступний фейк стосується іспанського хамону, що нібито готують із украденої в Курській області худоби:
Скріншот Телеграм-каналу «Укропский фреш»
"Боевики 95 ошбр ВСУ пользуются захватом часть Курской области на всю катушку. Многие жители местных деревень не стали эвакуироваться и остались в своих домах – а у деревенских жителей есть домашняя скотина. И боевики ее «экспроприировали». Отнятый у местных скот боевики забивают, режут и рассылают своим побратимам в другие бригады, в шутку называя его «хамоном». Список бригад, которые порадовались испанскому курскому хамону, большой – но есть нюанс. Во время транспортировки, которая порой занимает больше недели, мясо портится, и получатели не всегда могут это определить. В результате счастливые обладатели хамонов травятся ими и не могут выполнять задачи: количество случаев отравления уже превысило 50 и растет. В Курской области даже мясо против боевиков ВСУ…".
Цю маячню фейкороби поєднали зі скріншотом із Facebook-сторінки Володимира Огородника, який дякує благодійнику за його допомогу підрозділам ЗСУ у вигляді іспанського хамону. Там доволі багато фото і відео, опублікованих протягом трьох місяців. На більшості світлин фігурує упаковка з написом іспанською:
Та й на відео можна зрозуміти, що мова йде саме про хамон, а не про щось йому подібне. Хоча що подібне можна виготовити із "отнятого у местных скота" за такий короткий проміжок часу? Суто теоретично і суто про хамон. Бої в Курській області розпочалися тільки 6 серпня (це трохи більше 2 місяців). Мінімальний срок виготовлення хамону - 7 місяців. А ось термін його зберігання може досягати й року. Очевидно, що у військово-польових умовах хамон (сиров'ялена свиняча нога) - один із найкращих продуктів, виготовити який можна не з кожної курської особини тваринного походження. На щастя, у даних випадках викрити російських пропагандистів не склало труднощів. Але ж пересічному споживачеві новин зробити це не завжди просто. Зате свіжий сюжет про чергове мародерство російських військових можна просто подивитись на російському ж телеканалі "Дождь". Що стосується нібито отруєння військовослужбовців 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, то кремлівські пропагандисти "труять" їх уже давно і різними методами. Одно із таких "отруєнь" раніше викривали в Центрі протидії дезінформації.
ВисновокПодібні фейки російська пропаганда поширює для того, щоб викликати недовіру до Збройних Сил України, дискредитувати їх та змістити фокус уваги з власних воєнних злочинів на своїй же території.
|
||
| ||
Найбільш читане
- Наслідки ворожих авіаударів по Краматорську: пошкоджено понад 30 будинків та ветеринарну клініку
- Жителя Краматорського району засудили за ухилення від мобілізації
- На війні загинув хірург-доброволець із Краматорська
- Ворог обстріляв Краматорськ - є поранені (ФОТО)
- За добу обстрілів у трьох містах Краматорського району пошкоджено більше 20 будинків
Останні народні новини
- Онлайн шахрайства через месенджер Viber
- Стоматологічні кабінети зроблять більш доступними для людей з інвалідністю.
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
- Коли голова правління ГО СГТ «Вітерець» виконає рішення суду?
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: