Де на Донеччині консультують людей з небезпечними захворюваннями |
Епідемія ВІЛ в Україні оцінюється як друга за величиною в Східній Європі та Центральній Азії, пише Центр громадського здоров’я. В порівнянні з минулим роком також зростає захворюваність на туберкульоз. А вимушене переміщення, обстріли й руйнування лікарень створюють ще більше ризиків, адже ускладнюється доступ до діагностики та лікування — особливо в таких регіонах, як Донеччина. Сьогодні розповідаємо, де отримати анонімну і безоплатну консультацію фахівців — медиків, психологів і юристів — людям, зокрема ВПО, які живуть з ВІЛ/СНІД або хворіють на туберкульоз.
Права людей зі статусом ВПО: як отримати меддопомогу?
Донеччина залишається серед областей-лідерів за кількістю внутрішньо переміщених осіб. У регіоні зареєстровані понад півмільйона людей зі статусом ВПО.
Усі внутрішньо переміщені особи мають право отримати медичну допомогу за фактичним місцем проживання.
ВПО з ВІЛ/СНІД і туберкульозом повинні прийняти у будь-якому медзакладі, якщо він здатний забезпечити необхідне лікування. Наявність декларації з сімейним лікарем для цього не обов’язкова.
Ліки для ВПО з ВІЛ/СНІД і туберкульозом
Отримати ліки або їхнє призначення та пройти лікування ВПО, які живуть з ВІЛ/СНІД і туберкульозом, теж можна за фактичним місцем проживання.
Для цього потрібно звернутись до лікувального закладу на Донеччині, який зробить запит до закладу охорони здоров’я, де людина проходила первісне обстеження та/чи лікування. Медики того закладу не можуть відмовити в передаванні цієї інформації, але повинні робити це з дотриманням конфіденційності щодо людини з ВІЛ-статусом, зі СНІД чи туберкульозом.
Гаряча лінія: оперативна допомога фахівців
Докладніше про права, які мають ВПО з ВІЛ/CНІД чи туберкульозом, можна дізнатися на Загальнонаціональній Гарячій лінії з питань ВІЛ/СНІД і туберкульозу. Там також можна отримати:
1. Медичні консультації. Про лікування ВІЛ/СНІД та туберкульозу, сумісність препаратів, прийом препаратів під час вагітності, хіміотерапію, ко-інфекцію (коли людина хворіє і на туберкульоз, й на ВІЛ) тощо.
2. Психологічні консультації. Психологічна підтримка під час прийняття діагнозу і відкриття ВІЛ-статусу, дотестове та післятестове консультування.
3. Юридичні консультації. Про права та обов’язки людей з ВІЛ/СНІД і туберкульозом, працевлаштування, оформлення інвалідності та соціальних гарантій, пов’язані з мобілізацією питання.
Зателефонувати на Гарячу лінію може й людина, яка не має ВІЛ/СНІД чи туберкульозу, але хоче дізнатися, як передаються ці захворювання, як запобігти їм, як розпізнати симптоми.
Консультанти Гарячої лінії — це лікарі, психологи та юристи, які можуть допомогти з питаннями профілактики ВІЛ/СНІД і туберкульозу та лікування. А також підтримати та вислухати у складних ситуаціях, пов’язаних із захворюванням.
Телефонуйте за номерами: 0 800 500 451 (ВІЛ/СНІД) та 0 800 503 080 (туберкульоз).
|
||
| ||
Найбільш читане
- Внаслідок обстрілу міста в Краматорському районі загинула людина, троє людей отримали поранення
- Виплати ВПО. Чому допомогу не продовжено автоматично
- Як подати оголошення про втрату документів
- Взято під варту мешканку Краматорського району, яка допомагала росіянам на Лиманському напрямку
- Соціальний автобус Святогірськ - Краматорськ з’явиться на маршруті 28 листопада
Останні народні новини
- Стоматологічні кабінети зроблять більш доступними для людей з інвалідністю.
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
- Коли голова правління ГО СГТ «Вітерець» виконає рішення суду?
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: