Російська пропаганда спотворює інформацію про загибель у Краматорську британського журналіста |
Через обстріл Краматорська загинув радник з питань безпеки британського інформагентства Reuters Райан Еванс. Трагедія сталася ввечері 24 серпня 2024 року, коли російські війська завдали ракетного удару, що прийшовся на житловий квартал міста, зокрема на будівлю готелю, де перебували іноземні журналісти. «Кількість поранених у Краматорську зросла до 4. Усі постраждалі - журналісти агенції Reuters, громадяни України, США, Латвії та Німеччини", - повідомив у Телеграмі начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін.
Скріншот з телеграм-каналу начальника Донецької ОВА Вадима Філашкіна
"Також, імовірно, під завалами досі перебуває журналіст з Великої Британії", - йшлося у повідомленні. Рятувальники деблокували тіло загиблого журналіста, громадянина Великої Британії, який працював у Краматорську під час своєї журналістської місії. Його четверо колег, віком 38, 40, 41 та 46 років, зазнали різних травм. Російські пропагандисти одразу заявили, що вбитий іноземець був військовим радником і «законною ціллю».
Скріншот з сайту «Военное обозрение»
Перше офіційне повідомлення про те, що з-під завалів зруйнованого росіянами готелю у Краматорську дістали загиблого, який є громадянином Великої Британії, повідомила Національна поліція. Офіційне повідомлення підтверджує статус журналіста.
Скріншот з ФБ-сторінки Національної поліції України
Загибель громадянина Великої Британії Райана Еванса (Ryan Evans), який працював на сході України у складі новинної групи агентства, підтвердила агенція Reuters. У своїй заяві представник агентства зазначив, що Еванс консультував журналістів щодо безпеки. Тобто був не військовим радником, а безпековим консультантом медійників.
Скріншот з сайту агенства Reuters
Скріншот з сайту агенства Reuters
Прокуратура Донецької області ще до того, як тіло дістали з-під завалів розпочала досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв, що призвело до загибелі британського журналіста та поранення ще шести осіб. В повідомленні в Телеграм-каналі Офісу Генерального прокурора чітко вказано, що постраждалі є журналістами іноземного медіа.
Скріншот з Телеграм-каналу Офісу Генерального прокурора
Втім, російські пропагандисти перекручують офіційні дані та заяви, називаючи співробітника інформаційної агенції військовим радником.
Ці маніпуляції мають певну ціль – показати, що агресор дотримується норм міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції, де вказано, що журналісти мають право на захист під час збройних конфліктів. Вони не є комбатантами та не беруть безпосередньої участі у військових діях. Красномовними є і коментарі під пропагандистською статтею.
Скріншоти з сайту «Военное обозрение»
В цьому конкретному випадку дезінформація використовується для маніпуляції громадською думкою, виправдання агресивних дій та підриву довіри до офіційних джерел інформації. Російські пропагандисти намагаються перекрутити факти, щоб представити загиблого журналіста як військового. Нагадаємо, уперше статус журналіста на війні було визначено Гаазькою конвенцією 1907 року «Про закони і звичаї сухопутної війни». У ст. 13 додатку до конвенції зазначено: «Особи, які супроводжують армію, але прямо не належать до неї, такі як кореспонденти газет і репортери, маркітанти та постачальники, які потрапляють до рук ворога і він вважає за доцільне затримати їх, користуються правами військовополонених за умови, що вони мають при собі посвідчення від військового керівництва тієї армії, яку вони супроводжували». Напади на журналістів є порушенням етичних стандартів і вважаються воєнним злочином, за який передбачена міжнародна відповідальність.
На фото, які опублікував Reuters, Райан Еванс в цивільному одязі, на бронежилеті шеврон-ідентифікатор «PRESS».
Національна спілка журналістів України повідомляє, що Райан Еванс став 17-м медіапрацівником, який загинув при виконанні професійних обов’язків з початку повномасштабного вторгнення Росії. Загалом, за даними НСЖУ, окупанти вбили щонайменше 94 медійників (серед яких також цивільні жертви та мобілізовані до лав сил оборони). |
||
| ||
Найбільш читане
- На що можуть розраховувати пенсіонери з недостатнім стажем?
- Донецькі пропагандисти зліпили фейк про підтримку "ДНР" італійцями
- Краматорськ знову зазнав ворожого обстрілу
- Під час комендантської години мешканці Костянтинівки можуть спуститися в бомбосховища або виїхати за межі області
- «Технополіс» отримав стипендію в рамках програми «Голоси України»
Останні народні новини
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
- Коли голова правління ГО СГТ «Вітерець» виконає рішення суду?
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Безоплатний доступ до сучасної лабораторної діагностики кожному!
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: