Російські пропагандисти знову намагаються посіяти серед українців «страх перед холодом» |
Маніпулятивний наратив «взимку Україна та Європа замерзнуть», який російська пропаганда активно просувала в 2022 та 2023 роках, перейшов на новий рівень. З наближенням зими пропагандисти лякають українців морозами, а також поширюють дезінформацію, нібито держава втратила контроль над ситуацією та поклала всю відповідальність за опалювальний сезон на плечі самих громадян. «Розраховуйте на себе. Я не жартую. Все в наших руках, і залежить від кожного з нас. Якщо кожен подумає, що він може зробити для того, щоб успішно пройти наступну зиму», — заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук на форумі «Майбутнє української енергетики. Діалоги з NV». Російські телеграм-канали одразу схопили ці слова, вирвали їх з контексту і почали перекручувати. Дмитро Сахарук, окрім поради українцям «розраховувати на власні сили» та заздалегідь підготуватися до зимових умов, також підкреслював, що розраховує на енергетиків, які працюють цілодобово без перерви, щоб зробити свій внесок у підготовку до зими.
Скріншот з відео «Діалоги з NV. Майбутнє української енергетики»
Але проросійський телеграм-канал «Я ❤️ Краматорск» подав заяви Сахарука у звичному для себе ключі, роблячи акценти, що викликають хибне сприйняття.
Скріншот з телеграм-каналу «Я ❤️ Краматорск»
Слова виконавчого директора ДТЕК поширили і українські медіа. Однак, на відміну від пропагандистських матеріалів, де звучить меседж про нібито бездіяльність української влади та залишених напризволяще громадян, в українських публікаціях таких маніпулятивних акцентів немає. Натомість присутня реальна оцінка поточної ситуації. Пропагандисти ж намагаються переконати людей, що єдине, на що здатні посадовці – це радити людям виживати самотужки, пересиджуючи зиму в селах, де можна обігріватися дровами.
Цікаво, що перша подібна заява дійсно пролунала від колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Івана Плачкова ще в жовтні 2022 року під час інтерв'ю для ТСН.ua. У 2023 році експерт повторив свої поради в інтерв'ю «Hugs.Fund». Він наголосив: «Процес підготовки до осінньо-зимового опалювального сезону зараз у тисячу разів актуальніший. І готуватися треба не лише енергетикам. Якщо раніше споживачі покладалися тільки на зусилля енергетиків, то сьогодні ситуація змінилася. Війна та цілеспрямовані атаки Росії на нашу енергетичну інфраструктуру зробили підготовку надзвичайно важливою для всіх».
Твердження, що влада покинула українців напризволяще, спростовує низка офіційних заяв, які було зроблено останнім часом. Так, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук 20 серпня на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України, наголосив на критичній важливості підготовки до опалювального сезону. «Ми всі розуміємо, що підготовка до опалювального сезону є критично важливою, і маємо всі активно долучитися до цього процесу — кожен на своєму напрямку. Я хочу окремо зазначити, що всі рішення, які потрібні від парламенту, будуть ухвалені у пріоритетному порядку. Адже проходження опалювального сезону 2024-2025 є вкрай важливим для нашої держави. Без перебільшення — це питання національної безпеки», — сказав він. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочої поїздки у Донецьку область провів у серпні нараду із керівництвом місцевої обласної військової адміністрації. Під час наради піднімалося питання підготовки до опалювального сезону. У котельнях Донецької області планують встановити 4 енергоефективних котли потужністю по 10 МВт кожен. Про це Прем'єр-міністр повідомив в своєму Телеграм-каналі.
Скріншот з телеграм-каналу Дениса Шмигаля
Денис Шмигаль закликав усі громади та міста Донеччини встановлювати альтернативні джерела живлення, аби насамперед забезпечити безперебійну роботу критичної інфраструктури. Він підкреслив, що уряд працює над тим, щоб максимально спростити ввезення та встановлення такого обладнання. Важливо розуміти, що в умовах війни та енергетичної кризи кожен має свою роль. Уряд впроваджує законодавчі ініціативи, а громадянам рекомендується готуватися самостійно. Це варто інтерпретувати не як сигнал безпорадності уряду, а як заклик до солідарності та спільних дій.
ВИСНОВКИ Завжди перевіряйте інформацію, яка стосується національної безпеки, критичних ресурсів чи життєво важливих процесів (як-от енергетика), через офіційні джерела. Це може бути Верховна Рада, урядові сайти, офіційні інформаційні агентства, такі як Укрінформ. Зберігайте критичне мислення і не піддавайтесь емоційним маніпуляціям. Перевіряйте інформацію з кількох надійних джерел, особливо коли йдеться про такі важливі питання, як енергетична безпека. Будьте уважними до спроб дезінформації спровокувати страх чи паніку.
|
||
| ||
Найбільш читане
- Україна бореться за світло. Росія руйнує і маніпулює
- Фейк: бійці ЗСУ вимагають гроші з зоозахисників на утримання вепренят
- Російська пропаганда спотворює інформацію про загибель у Краматорську британського журналіста
- Не спотворюйте свою реальність! Посібник з протидії дезінформації
- Маніпуляція: на F-16 в Україні літати вже нікому
Останні народні новини
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
- Коли голова правління ГО СГТ «Вітерець» виконає рішення суду?
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Безоплатний доступ до сучасної лабораторної діагностики кожному!
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: