Чергова брехня роспропаганди: ЗСУ не дають мешканцям Торецька евакуюватися з міста |
Низка російських медіа і Телеграм-каналів заявляють, що Україна не евакуює мешканців Торецька, який зараз перебуває за три кілометри від лінії боєзіткнення. Мовляв, цивільних евакуює лише Росія, тоді як ЗСУ обстрілюють місто, щоб не дати людям виїхати. Про це написав у Телеграм-каналі російський «воєнкор» Георгій Медведєв, а пропагандистські ЗМІ та інші канали поширили цю заяву. Вони розповідають, що Україна не дбає про людей, а Росія їх «рятує».
Скріншот з сайту Україна.ру
Медведєв підсилює свою заяву бездоказовими звинуваченнями ЗСУ у воєнних злочинах: «Удари завдавалися прямо по людях, і є ті, хто згоряв живцем у цих будинках та підвалах, бо їх завалювало там, а людям просто не було куди подітися. Для Києва тригером є бажання людей залишитися вдома, уникаючи насильницької евакуації».
Пропагандистський ресурс «Донецкое агентство новостей» також описує нібито жорстокість української армії до місцевих.
По-перше, дійсно, Торецьк від військ РФ відділяє кілька кілометрів, в деяких місцях відстань ще менша. Це добре видно на карті DeepState. Але місто повністю контролюється ЗСУ, тому інформація про будь-які евакуаційні заходи росіян – це фейк.
По-друге, у своїх твердженнях пропагандист протирічить сам собі. Мовляв, мешканці Торецька намагаються «уникнути насильницької евакуації», але водночас влада Донецької області та відповідні служби нібито нічого не роблять, щоб врятувати людей. Натомість влада робить усе можливе для захисту людей та їх безпечної евакуації з Торецька. Нагадаємо, евакуацію з Донецької області оголосили у серпні 2022 року. В Торецькій громаді до повномасштабного вторгнення проживало понад 75 тисяч осіб. Більшість виїхали. За словами голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна, станом на 7 серпня в самому місті Торецьк залишалися близько 3 тис. людей, яких необхідно евакуювати. Ці люди виїжджають дуже повільно, тому й необхідна примусова евакуація з лінії фронту, сказав Вадим Філашкін під час телемарафону.
Міська влада Торецька постійно інформує містян про можливість евакуюватися, публікує контактні телефони.
Активно працюють і волонтери. В соціальних мережах постійно публікують повідомлення такого змісту:
Останню родину з дітьми евакуювали після оголошення в березні 2024 року примусової евакуації неповнолітніх з батьками. Через щоденні масовані обстріли російських окупантів із 13 населених пунктів Донецької області запроваджують примусову евакуацію родин із дітьми.
Евакуація з громади триває під керівництвом військової адміністрації, ДСНС та поліції. «Міста і села перебувають під постійним шквальним вогнем з боку російських окупантів. Люди, залишаючись у власних оселях, наражають себе на небезпеку», - зазначають в ДСНС.
Складність проведення евакуації під постійними ворожими обстрілами може підтвердити відео евакуації від рятівників. Виїзд із Торецька забезпечують і співробітники Головного управління поліції та місцеві правоохоронці, групи «Білий янгол», парамедики, спецпризначенці КОРД, вибухотехніки, кінологи та патрульна поліція.
Проте пропаганда у коментарях з анонімних акаунтів і повідомлення від цих служб намагається виставити в потрібному контексті. Це – поширений прийом російської пропаганди, щоб створити видимість «громадської думки».
Скріншот коментарів з каналу «Я ❤️ Краматорск»
Висновки. Маємо відверту брехню російської пропаганди, яка спрямована на поширення меседжу, нібито прості люди Донеччини не потрібні українській владі. Пропагандисти використовують неправдиву інформацію для формування образу Росії як країни-рятівниці, що піклується про мешканців Донеччини. Насправді ж усе навпаки: саме через обстріли росіян люди змушені виїжджати, ризикуючи життям.
Що можна зробити самостійно, щоб перевірити подібні заяви? 1. Проаналізуйте відкриту інформацію з офіційних джерел. Наприклад, співвідношення чисельності населення Торецька до війни і того, що залишилося в місті після оголошення евакуації. Наявність конкретних цифр і фактів допомагають спростувати брехливі заяви. 2. Зверніть увагу на суперечності у пропагандистських матеріалах. В цьому випадку з одного боку йдеться про «насильницьку евакуацію», а з іншого — пропагандисти говорять взаємовиключні речі - про «насильницьку евакуацію» і про бездіяльність влади. Така непослідовність повинна насторожити. 3. Мисліть критично. Перевіряйте інформацію і її джерела перед тим, як довіряти їй та поширювати серед друзів та знайомих. Якщо джерела анонімні або російські – найімовірніше, це фейк.
|
||
| ||
Найбільш читане
- Україна бореться за світло. Росія руйнує і маніпулює
- Фейк: бійці ЗСУ вимагають гроші з зоозахисників на утримання вепренят
- Російська пропаганда спотворює інформацію про загибель у Краматорську британського журналіста
- Не спотворюйте свою реальність! Посібник з протидії дезінформації
- Маніпуляція: на F-16 в Україні літати вже нікому
Останні народні новини
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
- Коли голова правління ГО СГТ «Вітерець» виконає рішення суду?
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Безоплатний доступ до сучасної лабораторної діагностики кожному!
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: