Потрапити на онлайн-консультацію до психолога зі світовим ім’ям. Поставити питання, що турбують. Наприклад, як навчитися цінувати життя? В який спосіб розвинути стійкість? Чи може людина самотужки позбутися відчуття безвиході?
Раз на два тижні таку унікальну можливість дарує подкаст «Простими словами» від The Village Україна, що виходить у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська з впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?
Гостею нового епізоду сезону «Наука стійкості» стала Елен Лангер, професорка психології, яка вже понад 40 років вивчає процеси старіння, ухвалення рішень, вплив стресу та майндфулнес у повсякденному житті. У 1981 році вона стала першою жінкою на факультеті психології в Гарварді. Лангер написала 13 книжок, серед яких бестселери про усвідомленість «Mindfulness» і «The Mindful Body».
Лангер називають «матір'ю майндфулнесу», вона наголошує, що усвідомленість - це найкращий шлях до наповненого та змістовного життя. А тренувати її можна без медитацій та інших формальних практик. Психологиня розповіла, як саме це робити і яку користь ми отримуємо від усвідомленості.
Лангер поділилася найбільш лаконічним визначенням майндфулнесу – це процес активного помічання нових речей, і коли ви це робите, ви повертаєте себе в тут і зараз.
Конспект інтерв'ю тут: https://www.village.com.ua/.../352179-prostimy-slovami-4...
Розмову можна прослухати на всіх подкаст-платформах:
Apple Podcasts - https://apple.co/3xyOvtk
SoundCloud - https://bit.ly/3XGjaQ4
Spotify - https://spoti.fi/4cHNZbn
YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=7FC0jnqs7NE
Сезон «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» виходить у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська із впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?
Проєкт реалізовано у співпраці з Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за підтримки World Health Organization (WHO).
Джерело: https://www.facebook.com/share/p/o59aLGrh1dSxbhQj/
З метою покращення психічного здоров’я працівників роботодавець запроваджує культуру піклування про психологічний добробут на робочому місці.
Ментальне здоров’я – це психологічний стан, при якому людина може реалізовувати свій потенціал, долати життєві стреси, продуктивно працювати та робити внесок у життя своєї громади. Турбота про ментальне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан, а в період війни та післявоєнний час – це особливий фокус для жінок та чоловіків, що працюють.
Психосоціальна підтримка співробітників - є пріоритетною частиною загальної політики безпеки і здоров’я на роботі, готовність роботодавця до її запровадження демонструє прагнення керівника створити психологічно здорове робоче середовище, яке сприятиме продуктивній роботі, особистісному зростанню, психічному і фізичному добробуту працівників.
Тепер будь-яке підприємство має можливість запровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
У разі готовності підприємства до запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці роботодавець може звернутися за консультацією та практичними порадами до Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань.
Зразки документів із запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці для роботодавців можна переглянути на сайті Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці за посиланням https://smu.dsp.gov.ua/meta/psykhosotsialna-pidtrymka-na-robochomu-mistsi-12/.
|