БАЗОВІ НАВИЧКИ ТУРБОТИ ПРО СЕБЕ ТА ІНШИХ |
Стрес — це нормальна реакція на ненормальну, кризову ситуацію. Кожна людина може переживати стрес, але його симптоми часто залишаються непоміченими.
Як його розпізнати?
Як підтримати себе та близьких?
Довідник «Базові навички турботи про себе та інших» буде корисним для людей, які зазнають впливу стресу, тобто для всіх нас.
Особливо він стане у пригоді, якщо ви спеціаліст служби швидкого реагування (поліція, пожежна, транспортна служба евакуації людей), медичний або соціальний працівник, волонтер, керівник, який надає підтримку працівникам та/або волонтерам.
Довідник базується на матеріалах ВООЗ та є адаптованим посібником «Базові психосоціальні навички. Довідник для осіб, залучених до реагування на COVID-19».
Завантажити довідник «Базові навички турботи про себе та інших» можна нижче:
Довідник Завантажити* *(файл додається) Дізнатися більше, як виявити стрес у себе чи близьких, як підтримати, контролювати і допомогти собі та іншим людям, можна на сайті https://howareu.com/.
З метою покращення психічного здоров’я працівників роботодавець запроваджує культуру піклування про психологічний добробут на робочому місці. Ментальне здоров’я – це психологічний стан, при якому людина може реалізовувати свій потенціал, долати життєві стреси, продуктивно працювати та робити внесок у життя своєї громади. Турбота про ментальне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан, а в період війни та післявоєнний час – це особливий фокус для жінок та чоловіків, що працюють. Психосоціальна підтримка співробітників - є пріоритетною частиною загальної політики безпеки і здоров’я на роботі, готовність роботодавця до її запровадження демонструє прагнення керівника створити психологічно здорове робоче середовище, яке сприятиме продуктивній роботі, особистісному зростанню, психічному і фізичному добробуту працівників. Тепер будь-яке підприємство має можливість запровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці. Основні цілі програми психосоціальної підтримки на робочому місці:• Визнати психосоціальні наслідки війни для людини та сфери праці; • Посилити позиції роботодавця та профспілки як лідерів, орієнтованих на добробут працівників; • Сформувати психологічно безпечне середовище, де принцип конфіденційності й відсутність стигми та дискримінації має пріоритетне значення; • Навчити працівників розпізнавати ознаки психологічних проблем для запобігання появі важких психічних і поведінкових наслідків; • Навчити працівників методам управління стресом та навичкам психологічного відновлення; • Запобігти емоційному та професійному вигоранню працівників; • Навчити працівників навичок надання першої психологічної допомоги; • Надати працівникам доступ до зовнішніх ресурсів фахової психологічної допомоги; • Стати більш відкритими до розмов про ментальне здоров’я та ініціатив щодо психосоціальної підтримки на робочому місці.
На інформаційному порталі Державної служби України з питань праці https://www.pratsia.in.ua/ створений спеціальний розділ - Психосоціальна підтримка на роботі. У разі готовності підприємства до запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці роботодавець може звернутися за консультацією та практичними порадами до Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань. Зразки документів із запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці для роботодавців можна переглянути на сайті Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань за посиланням https://smu.dsp.gov.ua/meta/psykhosotsialna-pidtrymka-na-robochomu-mistsi-12/.
|
||
| ||
Найбільш читане
- На що можуть розраховувати пенсіонери з недостатнім стажем?
- Донецькі пропагандисти зліпили фейк про підтримку "ДНР" італійцями
- Учасник бойових дій просить допомогти бажаючим мобілізуватись до ЗСУ
- Росіяни вночі знову обстріляли Краматорськ
- У Краматорському районі за добу обстрілів знову загинула людина, є поранені
Останні народні новини
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
- Коли голова правління ГО СГТ «Вітерець» виконає рішення суду?
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Безоплатний доступ до сучасної лабораторної діагностики кожному!
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: