Революційну технологію, що маскує бойові ракети під пасажирські літаки, створили китайські науковці |
Китайські вчені з Північно-Західного політехнічного університету в Сіані стверджують, що розробили пристрій під назвою «Золота вуаль». Розробка здатна обдурити засоби протиповітряної оборони, змусивши їх думати, що ракета — це комерційний літак, повідомляє South China Morning Post.
«На думку вчених, їхній пристрій може зробити так, що радар відобразить на екрані не крилату ракету, а пасажирський літак. „Золота вуаль“ здатна „змінити обличчя війни“, стверджують вони», — йдеться в матеріалі.
Журналісти повідомляють, що розробка недорога, а проте, збиває з пантелику системи ППО, які коштують мільйони доларів.
«Вуаль» розробляли в рамках програми з посилення систем протиповітряної оборони китайських островів, зокрема на Гуамі. Система зроблена з тонких ниток, переплетених немов павутиння, покритих золотом. Завдяки своїй складній геометрії, павутина може відбивати радіолокаційні сигнали. Лабораторні випробування показали, що пристрій підвищує радіолокаційний переріз цілі, що летить, з 1 до 30 децибелів на квадратний метр.
«Це схоже на радіолокаційну сигнатуру, що генерується великим літаком, таким як Боїнг 737 або Аеробус А320, при перегляді під певними кутами. Радіолокаційні відбивачі вже використовуються США на деяких своїх ракетах, таких як ADM-160 MALD, щоб вони виглядали як літаки на екранах радарів», — пишуть медійники.
Військові літаки-невидимки, такі як винищувач F-22 і бомбардувальник B2, також мають у своєму розпорядженні знімні відбивачі - лінзи Люнебурга, — що робить їх невидимими для цивільної служби управління повітряним рухом і приховує справжню радіолокаційну сигнатуру.
«Радіоелектронна війна стала складнішою, ніж будь-коли. Нове обладнання та інструменти електронної протидії надходять на озброєння з безпрецедентною швидкістю. Вони змінюють обличчя війни», — прокоментували дослідники військових технологій.
«Золоту вуаль» від аналогічних технологій радіолокаційного відбиття відрізняє висока гнучкість. Її можна розкривати й закривати, як парасольку, величезну кількість разів. Як результат — ракета або літак можуть перемикатися між видимим і потайним режимами протягом усього польоту.
Пристрій виготовляється з недорогих матеріалів, які широко доступні в промисловості Китаю. За словами дослідників, його вага становить 1 кг, що набагато менше, ніж в аналогів. Завдяки малій вазі, ракета може літати на більшу відстань або нести боєголовку більшого розміру. «Вуаль» також можна встановлювати на військові кораблі або наземну техніку.
«Низька вартість, мала вага та універсальність пристрою означають, що у майбутньому попит може стати величезним», — резюмують журналісти.
|
||
| ||
Найбільш читане
- Мешканка Краматорського району, яка дякувала окупантам за "визволення", опинилася на лаві підсудних
- Росіяни вдарили по Краматорську і Слов'янську - загинув юнак, є поранені
- Чотирьом окупантам, двоє з яких - мешканці Краматорського району, загрожує довічне позбавлення волі
- Двом убивцям із Краматорська загрожує довічне ув’язнення
- Щонайменше один загиблий та п’ятеро поранених – наслідки атак окупантів на Слов’янськ та Краматорськ
Останні народні новини
- Ілона Пасечник – серед найкращих HRD України за версією "TOP-100. Рейтинги найбільших"
- ALVIVA GROUP увійшла до ТОП-100 найкращих роботодавців країни
- UNIBLEND на "Хлібна індустрія 2025". Індивідуальні технологічні рішення для вирішення бізнес-задач
- СТОЛИЧНИЙ ПЕКАРНИЙ ДІМ відзначено за збереження українських традицій на Baking Awards
- Якість під контролем: ALVIVA GROUP виходить на аграрний ринок України
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: