Жертвами інтернет-шахраїв стали вже 11% населення країни |
Про це розповідається у звіті, опублікованому за результатами опитування, проведеного Opendatabot і Національним банком України, в якому взяли участь 112,9 тисячі громадян, повідомляє Internet Freedom.
Автори звіту розповідають про зростання активності кіберзлочинців в Україні з початку повномасштабного російського військового вторгнення. «Скориставшись ситуацією і важкими обставинами громадянина, злочинці адаптували шахрайські схеми до теперішнього часу і обдурили людей, видаючи себе за банк або обіцяючи фінансову допомогу від імені державних, міжнародних і благодійних організацій», - йдеться в заяві Opendatabot.
Основними жертвами злочинців ставали найчастіше молоді люди у віці від 18 до 24 років і люди старше 65 років. У більшості випадків людей обманювали при купівлі та продажу товарів у Інтернеті - з цим стикався кожен другий респондент (52,74%). Друге місце по популярності серед шахрайських схем зайняли фішингові посилання – з ними зустрілися 18,57% респондентів. Також шахраї зламували українські соціальні мережі (12,04%) і підробляли інформацію під час розмови по телефону (10,18%).
«Для більшості випадків, коли громадяни втрачають гроші, характерно те, що вони виникають через розголошення даних платіжної картки, одноразового пароля для підтвердження операцій і даних для входу в Інтернет-банкінг», - коментує результати дослідження директор Департаменту платіжних систем Андрій Поддерегін.
Всього за 8 місяців у 2023 році в Україні було порушено близько 6 мільйонів справ про шахрайство — це більше, ніж за попередні 2 роки разом узяті (у 2021 році було оприлюднено 23,8 тисячі справ, у 2022 році було оприлюднено 32 тис). Незважаючи на збільшення загального числа справ, до суду надходить все менше і менше справ — наприклад, в цьому році було розглянуто тільки 14% від загального числа справ. У 2021 році цей показник становив 30%.
З листопада 2022 року в Україні працює Гаряча лінія з цифрової безпеки Nadiyno. Фахівці гарячої лінії оперативно надають безплатні консультації на тему цифрової безпеки. Серед іншого – й як діяти у випадку шахрайства та як захиститися від інших потенційних загроз. Звернутися до фахівців можна через один з популярних месенджерів чи онлайн-форму на сайті. Nadiyno працює у будні з 8:00 до 22:00, у вихідні – з 11:00 до 17:00
|
||
| ||
Найбільш читане
- Ворог знову атакував Краматорськ
- У Краматорську від російського удару постраждав будинок
- Росіяни частково окупували населений пункт у Краматорському районі
- Сьогодні внаслідок обстрілів Лиманської громади поранення отримали три людини
- У Краматорському районі окупанти поцілили «FPV-дроном» в автівку – троє людей поранено
Останні народні новини
- ALVIVA GROUP та Київський МЦЗ підписали меморандум про співпрацю
- Теплий український прийом для по-скандинавськи стриманих
- Онлайн шахрайства через месенджер Viber
- Стоматологічні кабінети зроблять більш доступними для людей з інвалідністю.
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: