
Троє молодих людей ще не навчилися стріляти у відповідь, коли ворог почав убивати мешканців Краматорська. Світ не встиг закрити небо над Україною. І, коли вся країна і весь світ уже повірили в неминучість нашої перемоги, Марія Тємченко, Михайло Лобанов та Дар’я Іванюк вирішили вчитися, щоб бути готовими відновлювати все зруйнуване шаленим агресором.
Ще їх пов'язує те, що всі вони залишилися в Україні, навчаються відмінно на технічних спеціальностях очних відділень, тому весь час іде на навчання, і недаремно. Також нещодавно усі троє отримали звання стипендіатів одного з благодійних фондів України.
Студентам були поставлені однакові питання.
1. Вітаємо Вас зі званням стипендіата/ки Благодійного фонду імені Олени Миколаївни Борщ. Не могли б Ви розповісти читачам про ваш шлях до перемоги в конкурсі?
2. Якими були ваші емоції, коли ви дізналися про отримання додаткової стипендії?
Марія Тємченко:
1. Дякую за вітання. Мій шлях до перемоги – це наполегливість. Я завжди намагаюся вчитися добре, незважаючи на всі виклики.
Хочу відзначити, що моя перемога не обмежується лише навчанням. Я також активно беру участь в конференціях і розвиваю свої наукові інтереси. Ця послідовність та бажання досягати нових висот в науковій сфері є важливими. Дякую за підтримку та можливість отримати стипендію від Благодійного фонду імені Олени Миколаївни Борщ.
2. Коли я дізналася про перемогу, була дуже рада і вдячна. Для мене - це велика честь. Я відчуваю себе обраною бути прикладом для інших студентів. Ця перемога стала справжньою мотивацією не зупинятися і йти далі в досягненні своїх цілей.
Напередодні Міжнародного дня Дністра, який щорічно відзначають в останню неділю травня, Дністровське басейнове управління водних ресурсів вперше визначило та нагородило «Амбасадора басейну Дністра». Ним стала наша Марія Тємченко, зараз студентка третього курсу спеціальності «Екологія» ІФНТУНГ.
Михайло Лобанов
1. Мій шлях до перемоги досить складний і, на моє здивування, має щасливий кінець. Він починається з навчання у ДДМА з 2020 року - вищому навчальному закладі в Краматорську, де я народився та виріс.
З початком повномасштабного вторгнення був вимушений залишити рідне місто. Погляд упав на Дніпро - неприступна фортеця, волонтерський хаб, місто з великими можливостями.
Восени 2022-го я став студентом ДНУ, за цей час взяв участь у хакатоні NASA Space Apps Challenge 2022 та захистив роботу за темою з кібербезпеки в рамках проекту #StopDisinformation.
Навесні 2023-го дізнався про благодійний фонд іменi О.М.Борщ та став учасником конкурсу. Минуло близько місяця, і, враховуючи скільки людей заповнювало анкету на участь, я думав, що не пройшов... Але одного ранку надійшов лист на електронну скриньку, в якому попросили надати більше інформації про навчання за попередні роки. Таким чином, влітку 2023-го я став одним із небагатьох переможців конкурсу.
2. Я не міг повірити та був дуже радий знати, що роки старань пройшли плідно - я сприйняв перемогу як незалежне визнання та оцінювання своїх знань.
Кошти, отримані за перемогу в конкурсі, спрямував на опанування навичок 3Д-друку, долучившись до Армії 3Д-друку.
Михайло закінчив школу із золотою медаллю. Студент 4-го курсу, ще зі школи полюбляє математику, програмування та автоматизацію задач. Наразі працює над створенням телеграм-боту для ЗВО, завдяки якому студенти та викладачі зможуть швидше дізнаватися про майбутні заходи.
Дар’я Іванюк:
1. Як такого шляху до цієї стипендії у мене не було. Я випадково про неї дізналася і одразу ж подала заявку. Хоча тому, що я її отримала, можна завдячити рокам плідної праці у школі та університеті. Я зараз навчаюся у Національному університеті біоресурсів та природокористування на 2 курсі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». Поза навчанням я ще досліджую різні можливості. Ось, наприклад, я була учасницею Nobel Explorers та AIESEC. Це молодіжні організації про лідерство та саморозвиток. Поза навчанням увесь свій вільний час приділяю грі у великий теніс.
2. Я подавалася на цю стипендію взагалі не очікуючи, що можу отримати її. Тому, коли отримала лист із вітанням від Фонду, була дуже здивована і вдячна за цю можливість.
Ось такі три різні історії.
Наближається зимова екзаменаційна сесія, після якої ми зможемо дізнатися, чи з'являться нові історії про успішних краматорських першокурсників, для яких ця сесія буде першою в житті. Чекаємо на результати по всій Україні.
|
Коментарі
По курсу Госбанка это было 80 долларов.