ЦПХ чи трудовий договір? |
Відразу зазначимо, що відносини, що виникають з цивільно-правового договору, не є тотожними з трудовими правовідносинами. Це також офіційне оформлення відносин між сторонами, проте за результатами укладення цивільно-правового договору трудових відносин не виникає. Зазвичай цивільно-правовий договір укладається для виконання разових, а не систематичних робіт. Якщо ж йдеться про систематичне виконання обов’язків, які належать до конкретної посади, спеціальності чи трудової функції в діяльності установи, то доцільно укласти трудовий договір. Відповідно до пункту «а» частини 3 статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків зараховується до стажу роботи, що дає право на трудову пенсію. Необхідно чітко розрізняти наслідки укладення таких договорів та рекомендуємо укладати лише трудові договори задля отримання всіх гарантій, передбачених законодавством. З більш детальною інформацією щодо роботи за трудовим договором або виконанням робіт за договорами цивільно-правового характеру можна ознайомитися на сайті Держпраці за посиланням https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/trudovyi-chy-tsyvilno-pravovyi-dohovir/. Дізнавайтесь відповіді на запитання щодо законодавства про працю на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/, сайтах Держпраці https://dsp.gov.ua та Східного міжрегіонального управління https://smu.dsp.gov.ua, а також на Telegram-каналі https://t.me/smudsp і сторінці на Facebook Міжрегіонального управління.
|
||
| ||
Найбільш читане
- Росіяни скинули авіабомбу на місто в Краматорському районі - п’ятеро цивільних зазнали поранень
- Залізничний вузол Краматорського району внаслідок обстрілу втратив адмінбудівлю
- Дитину з Краматорського району врятувала евакуація (ВІДЕО)
- За добу обстрілів Краматорського району поранено трьох мешканців Лиману
- Доба обстрілів Краматорського району обернулася низкою пожеж (ФОТО)
Останні народні новини
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
- Коли голова правління ГО СГТ «Вітерець» виконає рішення суду?
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Безоплатний доступ до сучасної лабораторної діагностики кожному!
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: