Листя салату замість хліба? Чому б і ні... |
Якщо слідувати рекомендаціям щодо вживання салату і не перевищувати денну норму, його цілком можна їсти щодня.
Салатне листя — своєрідна емблема здорового способу життя, і це цілком заслужено. Айсберг, романо, латук, оакліф - це далеко не всі різновиди салату, які можна зустріти на прилавку. Як правило, вибір того чи іншого виду рослини залежить від запланованої страви. Наприклад, для бутербродів та сервірування закусок без хліба найкраще підходить латук. Айсберг частіше додають салати. Якщо порівнювати сорти салату за складом, то виявиться, що корисних речовин більше в темному салатному листі.
У чому користь листя салату?
У 100 г листового салату міститься приблизно половина добової норми ретинолу, а в червоному, наприклад, у мангольді, – дві добові норми. Також у салаті є вітамін К – він перешкоджає відкладенню кальцію на клапанах серця, стінках судин і таким чином знижує ризик виникнення інфаркту чи інсульту. Салат - це джерело магнію, хоча цієї речовини в салаті набагато менше, ніж у шоколаді, горіхах або бананах. Магній відповідає за нормальний серцевий ритм, готовність організму чинити опір стресові, нормалізує роботу нервової системи.
Крім магнію в салаті, є інші важливі мікроелементи: мідь, цинк, марганець, залізо. Як і будь-яка зелень, вона містить вітамін К, а також велику кількість вітаміну С.
Салат входить до списку продуктів, багатих на антиоксиданти. Тому цю рослину так люблять включати до раціону голлівудські знаменитості, яким важливо надовго зберегти молодість.
За рахунок гранично низької калорійності (близько 0 ккал) салат – постійний компонент практично будь-якої дієти. При нестрогому підході до харчування можна нейтралізувати листям вживання м'яса, яєць і іноді навіть майонезу.
Крім того, салат – джерело клітковини.
Клітковина - це грубі волокна, які не перетравлюються травними ферментами, але переробляються корисною мікрофлорою кишечника.
Розчинна клітковина виводить важкі метали з організму, а також забезпечує відчуття ситості та наповненості шлунка.
Нерозчинні харчові волокна нормалізують рівень цукру в крові, уповільнюють всмоктування глюкози, стимулюють вироблення кишковими бактеріями вітамінів групи В, РР та К.
Скільки салату можна з'їсти за деньЗа рахунок низької калорійності може скластися враження, що його можна їсти досхочу. Це не так. Надлишок клітковини може призвести до здуття живота, спазмів шлунка. Вживання клітковини – запорука відсутності запорів, але зловживання може призвести до діареї.
Додавати салат до раціону потрібно поступово. Для кращого засвоєння клітковини потрібно пити достатньо води. Кількість салату, що рекомендується, в день — близько 100 г.
Як правильно їсти салатСалатне листя, за винятком латука, має досить виражений смак. Як правило, з відтінком гіркоти. Тому латук можна їсти сам собою, використовувати його листя замість лаваша в закусках. Більшість інших салатів підходять для додавання до різних холодних та гарячих страв. Крім того, його можна включати до складу овочевої смузі.
Салат можна піддавати термічній обробці. Нехай при цьому і втрачаються деякі вітаміни та антиоксиданти, зате пом'якшується вплив харчових волокон на шлунково-кишковий тракт.
Кому не можна їсти салатВід вживання салату слід утриматися:
· при загостреннях захворювань шлунково-кишкового тракту або сечокам'яної хвороби;
· при здутті живота;
· при синдромі подразненого кишечника. Нагадаємо, деякі продукти можуть становити загрозу для здоров’я людей похилого віку. |
||
| ||
Найбільш читане
- Внаслідок обстрілу міста в Краматорському районі загинула людина, троє людей отримали поранення
- Виплати ВПО. Чому допомогу не продовжено автоматично
- Як подати оголошення про втрату документів
- Взято під варту мешканку Краматорського району, яка допомагала росіянам на Лиманському напрямку
- Соціальний автобус Святогірськ - Краматорськ з’явиться на маршруті 28 листопада
Останні народні новини
- Стоматологічні кабінети зроблять більш доступними для людей з інвалідністю.
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
- Коли голова правління ГО СГТ «Вітерець» виконає рішення суду?
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: