Через бомбардування хімзаводів Донбасу свербить все місто у Ростовській області |
«Проби в нормі, але свербить все місто» - у Ростовській області війна завдала несподіваних неприємностей: люди хворіють через воду, забруднену, за однією з версій, через бомбардування хімзаводів Донбасу, пише "Нова газета Європа". 100-тисячне російське місто Каменськ-Шахтинський на кордоні з Україною понад півроку зазнає водного лиха: з літа 2022-го якість води там настільки погіршилася, що владі довелося навіть оголошувати режим НС. До весни цього року справа дійшла до шкірних висипань у великої кількості людей: місцеві мешканці беруть в облогу шкірвендиспансер і пишуть петиції владі з проханнями про допомогу. Експертиза підтверджує, що вода раптом стала небезпечною, але чому це відбувається — влада мовчить. Про шкірні висипання жителі Каменськ-Шахтинського заговорили ще на початку березня.
— Після купання у дитини пішло червоними плямами тіло. Щось на кшталт кропивниці по всій спині, — поділилася в паблиці «Підслухано в Каменську» одна з передплатниць.
Влада міста кілька днів ігнорувала скарги кам'янчан, що сверблять, але ввечері 16 березня міська адміністрація все ж таки зібрала засідання комісії з надзвичайних ситуацій і визнала, що в селищі Шахтарському (район Кам'янська-Шахтинського) у воді виявлені ентерококи — бактерії, здатні викликати порушення роботи харчових продуктів. захворювання шкіри, порожнини рота та носа; бактеріємію, бактеріальний ендокардит, дивертикуліт та менінгіт.
«Начальник територіального відділу Росспоживнагляду Валентина Тиквінська (…) повідомила, що дана вода може використовуватися для миття продуктів, приготування їжі лише після кип'ятіння. Мити руки цією водою можна за умови використання туалетного мила», — пояснили ситуацію в адміністрації.
Це обурило городян ще сильніше: соцмережі відразу заповнилися фотографіями води з-під крана, набраної в різних районах Каменська. У кращому разі рідина на фото нагадувала слабкий чай, у гіршому — брудний бульйон із незрозумілими пластівцями на поверхні. Автори фотографій уточнювали, що пахне все тухлою рибою; громадяни з багатшим життєвим досвідом упевнено констатували присутність у воді дусту.
18 березня та ж Валентина Тиквінська заявила, що вода у Каменську «відповідає нормам», і спеціальний режим було знято. Але бруд, сморід та масові висипання від води, кажуть кам'янчани, нікуди не поділися. Проблемі водопостачання в Ростовській області — не один десяток років.Але війна з Україною внесла до донського водопостачання свої корективи. Про проблеми з водою пишуть жителі Шахт та Таганрога, Зернограду та Білої Калитви. За найоптимістичнішими оцінками, зараз понад півмільйона жителів Ростовської області позбавлені доступу до нормальної питної води. Загадкове мовчання влади щодо цього може бути пов'язане з підвищенням рівня води у Сіверському Донці — головному джерелі води для всього Донбасу.
"З підвищенням рівня води в річці зростає її швидкість, в русло потрапляють усі предмети зовнішнього середовища, включаючи відходи, що спричиняє збільшення забруднення річки», - йдеться у заяві ФБУЗ «Центр гігієни та епідеміології в Ростовській області» в м. Каменськ-Шахтинський. У Кам'янці-Шахтинському, що стоїть за п'ять кілометрів від українського кордону, вже підозрюють, які предмети «довкілля» могли прийти до них з водами Сіверського Дінця. Першою під підозрою є продукція одного з найбільших хімічних комбінатів України, заводу «Азот» у Сєвєродонецьку.
За даними Group DF, до якої входить завод, ще навесні в результаті обстрілів на «Азоті» було пошкоджено обидва цехи аміаку 1-А (розбито піч первинного реформінгу, пошкоджено реакційні труби) та 1-Б (пошкоджено пусковий котел, вакуум-витяжку системи. конденсації відділення компресії), цех азотної кислоти (зруйновано будівлю цеху, естакади, пожежею пошкоджено приміщення ЦПУ, зруйновано контролерне управління технологічним процесом, маслосистему компресора ГТТ-3М). Також постраждала практично вся інфраструктура підприємства: системи водопостачання та водоочищення, система енергозабезпечення, логістичне та залізничне господарство; зруйновано два сховища метанолу, пошкоджено чотири сховища азотних добрив. Останні новини про інший великий хімічний комбінат, розташований поблизу Сіверського Донця, датовані травнем минулого року. Тоді російські пропагандистські ресурси заявили, що українська армія, відступаючи, замінувала Лисичанський завод рідкісних газів. Завод у тому числі займався виробництвом пінополіуретану, пінополістиролу та стиснутих газів. Для їх виробництва використовуються метан та азот, формальдегіди та анілін, різні кислоти та луги. Все це останні місяці знаходиться у зоні боїв, і точної інформації про стан сховищ та резервуарів немає. Ще одна проблема – затоплення шахт.
Влада «ДНР» так і не впустила фахівців МАГАТЕ на територію шахти «Юнком», на якій у 70-х роках було здійснено підземний ядерний вибух і яку у 2018 році було затоплено сепаратистами всупереч вимогам фахівців.
На думку гідрогеолога, головного наукового співробітника відділу природних ресурсів Інституту телекомунікацій та глобального інформаційного простору України Євгена Яковлєва, саме затоплені шахти стають великим джерелом забруднення річок та водних горизонтів Донбасу. Загалом з початку війни лише на підконтрольних Києву територіях Донбасу внаслідок обстрілов затоплено щонайменше 10 вугільних шахт, кажуть у Незалежній профспілці гірників України.
Скільки шахт затоплено на окупованих територіях і чим загрожують ці затоплення Ростовської області, яка має спільні з Україною водоносні верстви, — невідомо. Нагадаємо, що перед російським вторгненням проблема з якістю води виникала і в Краматорську. Для приготування їжі воду з-під крану вживати було не рекомендовано. |
||
| ||
Найбільш читане
- У Краматорську виявлено тіло Шкрока-молодшого, вбитого за невідомих обставин у річницю похорону старшого брата
- У Краматорську затримано підозрюваного у вбивстві Шкрока-молодшого
- Виплати ВПО. Чому допомогу не продовжено автоматично
- Внаслідок обстрілу міста в Краматорському районі загинула людина, троє людей отримали поранення
- Як подати оголошення про втрату документів
Останні народні новини
- Стоматологічні кабінети зроблять більш доступними для людей з інвалідністю.
- Суперлюдяність в тренді! Сінево та Superhumans звітують про перші результати партнерства
- Коли голова правління ГО СГТ «Вітерець» виконає рішення суду?
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
- Відновлюємо чемпіонат України з кросмінтону
Даючи рекламу одночасно у дві газети - "Технополіс" и "Четвер", Ви заощаджуєте гроші, а реклама працює вдвічі ефективніше! Телефони відділу реклами:
(06264) 3-43-68
(06264) 3-57-44
050-855-05-12
Найкоментованіше
Опитування
Результати: 70
Погода у Краматорську
вологість:
тиск:
вітер: